Bus - Från tanke till verkstad

2013-06-22 | 13:29:01 | Fotografi - Människor |

Foto: Cajsa Lindahl ©
Modell: Maria Hartman
 
En rolig liten sikvens som jag bara var tvungen att dela med mig av till er. Man ser verkligen hur hon finular på något och vipps så är hon och dinglar i trädet.. ^^ För härlig människa alltså!


*svar:* Ja det hoppas jag med, lite av sårskorpan är ju borta nu för att lite ludd från ena min ziperall fastnade där, så jag får gå runt med ett plåster tills det läkt ordentligt när jag har kläder på mig, vill helst inte ha ett fult ärr mitt på knät.

2013-06-22 - 13:32:55

Åh, vilka fina bilder <3

Ja men städa kan man aldrig göra förmycket :)

2013-06-22 - 13:35:19

Sv; Åh, vad är det för serie då? :)

2013-06-22 - 13:38:23

sv; jag svarar på kommentarer och kollar på tv, allt bra?
kram ♥

2013-06-22 - 13:38:36

*svar:* Man får inte ett ärr efter exakt varje sår, men ganska många, så vad jag har lärt mig av detta sår... jo, att jag ska vara mer försiktig på gymmet ;D

2013-06-22 - 13:39:29

*svar:* Haha ja ;)

2013-06-22 - 13:52:35

Sv: Jag hade tänkt gå ut och springa en stund, sen bara ta det lugnt :)

2013-06-22 - 13:54:47

*svar:* Mm ja precis ;)

2013-06-22 - 13:56:28

*svar:* Sitter och redigerar lite bilder från igår, själv då? :)

2013-06-22 - 14:01:00

*svar:* Okej :)

2013-06-22 - 14:11:59

SV: Tack detsamma hjärtat! Ja igår var jag med mina kusiner på dagen och kvällen spenderades med lite olika människor! Vad gjorde du igår då? kram! :D

2013-06-22 - 14:21:27

Sv: men What. Jag visste inte att de producerade rynkor snabbare :/. Rynkor vill man ju aldrig ha. Kanske när man är 80 men de är ju en annan sak.

2013-06-22 - 14:22:01

Själv tar jag nog tag i städningen imon <3

2013-06-22 - 14:43:18

*svar:* Haha ^^

2013-06-22 - 14:48:27

Sv; så lite så :)

2013-06-22 - 14:57:49

Fina bilder!
Nu har jag länkat dig i ett inlägg som tack för att du röstade på mig i Ainas fototävling. Vann tävlingen och är verkligen jätte glad! Tack för att du var så snäll och röstade! :D http://lindassphoto.blogg.se/2013/june/tack-for-att-ni-rostade-2.html#comment

2013-06-22 - 15:14:09

sv: okej! (:

~ allt bra?
kram ♥

2013-06-22 - 15:20:43

Sv; svarar på kommentarer, själv? :)

2013-06-22 - 15:27:45

*svar:* Ah fast några andra bilder nu + äter jordgubbar och spelar lite gameboy :D Du då? :)

2013-06-22 - 15:28:18

sv: ja :D

2013-06-22 - 15:38:59

*svar:* Hehe japp :P Okej :)

2013-06-22 - 15:39:45

Sv; Okej vilken? :)

2013-06-22 - 15:40:54

Hihi, vlka goa bilder!! Hon ser verkligen ut att vara full av bus där ^.^

Sv: Kan tänka mig detta. Men det är väl ändå skönt att ha något att göra om dagarna? (:

2013-06-22 - 15:45:13

Sv fast jag har ju egentligen ätstörningar även fast jag inte skulle spy ut det då jag inte har en sund syn på mat.

2013-06-22 - 16:29:48

Fin blogg kika gärna in på min blogg och kommentera gärna något så blir jag jätte glad:)
Kram!

Svar: åh, tusen tack! :D
Cajsa

2013-06-22 - 16:29:56

Fina bilder, vilka objektiv fotar du med ?

Svar: Jag använder vara standardobektiv tyvärr. :( men tack. :)
Cajsa

2013-06-22 - 16:49:55

Allt bra med dig denna lördag ?:)

2013-06-22 - 17:01:30

Sv: Tack, vad snäll du är! :)

2013-06-22 - 17:07:55

Jag ska nog bara kolla en massa film idag och chilla framför TV:n <3

2013-06-22 - 17:17:20

Ja, det ska bli mysigt <3

2013-06-22 - 17:51:47
Ju

Fina bilder, vad fotar du med för kamera? :)

Svar: Jag fotar med Canon 550D. :)
Cajsa

2013-06-22 - 17:56:00

sv: ja men precis. Det sitter ju enbart i ens eget huvud vilket gör det svårt att ens förklara för någon som inte har liknande problem.

2013-06-22 - 18:00:25

*svar:* Nej, själv då?

2013-06-22 - 18:01:52

sv: okej, hoppas det går över. :/
kram

2013-06-22 - 18:18:43

sv: Godmorgon. Ja allt är bara bra. Själv då?❤

2013-06-22 - 18:24:04

sv: Haha fy då!❤

2013-06-22 - 18:35:25

sv: har vart med om flera som inte vet ett skvatt om min ätstörning (om de ens vet vad en ätstörning är) och så har de sagt typ "nej, men man måste vara smalare för att ha det".
Blir så irriterad då de flesta som har bulimi är normalviktiga... & jag om någon borde väl veta vad mitt huvud säger och vad mina tankar är..
Men man ska väl inte förvänta sig annat av endel människor antar jag.

Ja, man vill ju alla fall att folk i ens närhet ska förstå lite av det.

2013-06-22 - 18:48:31

*svar:* Ja, du frågade ju om allt va bra ikväll, så jag svarade nej på det. Okej, låter ju bra (Y)

2013-06-22 - 18:51:32

sv: tack :D

2013-06-22 - 18:58:27

Alltid lite typiskt mig att svara sent!

Sv: Jag sitter vid datorn & äter godis, haha :D
Själv? :)

2013-06-22 - 19:31:50

sv;det är riktigt bra med mig, själv då? :)
ställ gärna en fråga; http://ask.fm/afroditeedreflo

2013-06-22 - 19:38:16

Tack så mycket fina du :) Jag hade det helt okej igår, du då?

2013-06-22 - 19:56:11

- Är det bättre nu? :)

2013-06-22 - 19:56:51

Bara bra sjdå? :)

2013-06-22 - 20:13:32

Har du städat klart ännu? <3

2013-06-22 - 20:25:29

Sv; hahahaha, skön du är!!

2013-06-22 - 20:36:01

sv. Det hade jag :) sj?

2013-06-22 - 22:10:53

Fina bilder:)
sv: hehe, okej:D
kram

Svar: hihi tackar sötnos! ^^
Cajsa

2013-06-22 - 23:14:51

sv: inte så mycket :) själv?

2013-06-22 - 23:51:37

Sv: Godkväll hehe! Det är super, själv? :)

2013-06-23 - 00:19:07

SV: Tack så mycket :)
Allt är toppen med mig! Hur är det med dig själv? :D

2013-06-23 - 02:28:28

SV: Haha, ajdå :P Att ha svårt att somna är aldrig bra^^
Men att sluta blogga/svara på kommentarer brukar vara ett bra första steg... Har jag hört ;)

2013-06-23 - 02:40:43

Sv; Just nu gör jag inte så mycket, svarar mest på kommentarer. Funderar på att gå ner och fixa frukost till mig och fästmannen, som fortfarande sover ;)
Vad gör du då? :)

Ha en fin dag! :D

2013-06-23 - 09:15:27

sv: Nattis finis!❤

2013-06-23 - 10:00:20

*svar:* Jaha... ne jag vill inte prata om det.

2013-06-23 - 10:06:22

härligt!

2013-06-23 - 10:31:03

Härliga bilder! :)

Sv; Okej kul! :)

2013-06-23 - 12:07:46

sv. Det lät ju inte lika roligt :p hoppas du kunde sova efter ett tag!

2013-06-23 - 12:25:39

Åh tack du :)

Jorå allt är bara bra med mig, hur är de själv? :)

2013-06-23 - 12:41:22

Sv: ja de är bara bra med mig med :)

Planer inför söndagen ?

2013-06-23 - 12:46:49

SV: Ajdå, det lät inte bra. Är inte pollenallergiker så kan inte relatera till det :)

2013-06-23 - 12:52:34

sv: Hej sötis!❤ Allt är bara bra. Själv då?❤

2013-06-23 - 12:56:15

Fin blogg!

Sv: Tack så jättemycket. Jodå det är bra med mig, själv? :)

2013-06-23 - 13:09:42

SV: Men nu är det dag! :D

2013-06-23 - 13:13:13

sv: Skönt att höra!❤

2013-06-23 - 13:18:29

-jadå med mig är det bara bra :) hur är det själv? :)

2013-06-23 - 13:18:33

sv: Jag väntar på en kompis. Själv då?❤

2013-06-23 - 13:23:27

- Åhh surt.. Är det bättre idag då?

2013-06-23 - 13:24:18

-haha okej ;)

2013-06-23 - 13:32:51

- Vad bra! :D

2013-06-23 - 13:43:11

Hur har denna söndag börjat då? <3

2013-06-23 - 14:04:14

SV: Tack så mycket sötnos! :D

2013-06-23 - 14:08:13

Ajdå, det lät inte så bra - hoppas det blir bättre <3

2013-06-23 - 14:18:47

-det stod i inlägget

2013-06-23 - 14:26:25

Jättefina bilder! :-)

Svar: åh, tusen tack fina du! va glad jag blir! :D
Cajsa

2013-06-24 - 18:15:13








bloglovin
Namn:Cajsa Lindahl
Kommer ifrån:Sundsvall
Bor:Stockholm
Gör:Sångerska, show- & musikalartist och amatörfotograf.
Aktuell:Musiklärare








Inga tävlingar pågår just nu.

No showreel made or done yet. Still working on it.